Mi a baj Matolcsyval?
Miért minősített le két fokozattal a Moody's? Mi a baja a Financial Times-nak Matolcsy Györggyel? Miért kritizálják üzleti lapok a magyar gazdaságpolitikát? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Véleményvezér blog.
Miért minősített le két fokozattal a Moody's? Mi a baja a Financial Times-nak Matolcsy Györggyel? Miért kritizálják üzleti lapok a magyar gazdaságpolitikát? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Véleményvezér blog.
A Financial Times ma közölte azt a nyílt levelet, amelyben Lars Calmfors, a svéd pénzügypolitikai tanács elnöke, Robert Chote, a brit költségvetési felelősség hivatalának elnöke és Coen Teulings, a holland központi tervező iroda igazgatója a magyar Költségvetési Tanács függetlenségének megőrzését követelte. Íme, a nyílt levél összefoglalása.
A Financial Times ismét összeállította az Európai Unió pénzügyminisztereinek rangsorát, amelyben a Magyarországot képviselő Matolcsy György holtversenyben az utolsó előtti helyen végzett.
Közép-Európa pénzszűke sanyargatta országai azért távolodnak el a nyugdíjreformoktól, hogy ellenőrzés alatt tarthassák közadósságaikat, mivel az EU nem hajlandó a változtatásokat figyelembe venni adósságszintjeik kalkulációjában - írta a keddi Financial Times.
A magyar kormány nyugdíjpénztár-intézkedéseiről közöl bíráló cikket hétfői kiadásában a Financial Times.
Ideiglenesnek nevezte a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt. (MAL Zrt.) állami ellenőrzését a szerdai Financial Timesnak nyilatkozva Martonyi János.
Felfüggesztené a német pénzügyminiszter a visszaeső költségvetési vétkesek EU-támogatásait - írta a hétfői Financial Times.
A Financial Timesben olvasható írás szerint Jan Vanhevel, a belga KBC bank és biztosító konglomerátum vezérigazgatója arra figyelmeztette a magyar kormányt, hogy a pénzügyi szektorra kivetett 700 millió eurós éves különadó a befektetői bizalom lerombolását kockáztatja az országban.
A Financial Times címoldalán azt közöltek, hogy a búza ára az orosz szárazság miatt olyan sebességgel nő, amire a hetvenes évek óta nem volt példa. A riadalmat egy orosz minisztériumi tisztviselő félreértelmezett nyilatkozata is tovább tüzelte.
Eladási nyomás alá kerülhetnek a magyar befektetési eszközök, miután a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az EU elhalasztotta a költségvetési felülvizsgálat lezárását, ragaszkodva ahhoz a véleményéhez, hogy a kormánynak át kell gondolnia javaslatait - írta internetes kiadásában a Financial Times.